11 Temmuz 2013 Perşembe

Meslekler ve Maaşları En fazla Maaş Alan Meslekler Listesi

Hangi meslek ne kadar maaş alıyor, en fazla maaş alan meslekler nelerdir ve en yüksek maaş alan meslekler hakkında sayfamızdan bilgi edinebilirsiniz. Özellikle henüz meslek seçimi yapmamış olan genç bireylerin yazımızın devamında yer alan meslekler ve maaşları hakkındaki bilgilere göz atmalarını tavsiye ederiz.

Meslek seçiminde alınan maaşlardan çok sizin bu mesleği ne kadar seveceğiniz ve bu mesleği icra ederken ne kadar mutlu olacağınız dikkate alınması gerekilen en önemli husustur. Ben yüksek maaş alayım ne olursa olsun mutlu olurum diyen birçok kişi paradan daha önemli şeylerin de olduğunu anlamışlardır.

Ülkemizde en yüksek maaşlar sağlık sektöründe verilmektedir. Örneğin alanında uzmanlaşmış olan bir doktor devlet hastanesi yerine özel bir hastanede çalışırsa aylık ortalama ney geliri 60-100 Bin TL gibi rakamlara ulaşmaktadır. Bunun atmasyon bir değer olmadığını birebir bu maaşları alan kişileri tanıdığımızı bilmenizi isteriz. Doktorluk çok zor bir meslektir. Doktor olmak yerine başka bir mesleğe yönelmek istiyorsanız tekstil alanıyla ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Tekstil alanında zaman içerisinde kendinizi gösterip genel müdürlük makamına kadar ulaşabilirseniz 20-30 Bin TL arasında maaş alabilirsiniz.

Artık devir bilgi devri olduğu için mühendislik alanında görev alan başarılı bir mühendis olursanız alacağınız paralar 5-15 Bin TL arasında olabilmektedir. Ancak son zamanlarda öğretmenlere mühendislik yolunun açılması mühendislik mesleğinin bir çapulcu mesleği haline gelmesine neden oldu. Bu yüzden mühendis olmak yerine daha farklı alanlara yönelmenizi tavsiye ederiz.

Yazımızın özüne inecek olursak sağlık alanında seçeceğiniz meslek her ne olursa olsun kısa sürede iş bulabileceğinize ve ülkemiz piyasasına oranla yüksek maaşlar alabileceğinize emin olabilirsiniz.
Sponsorlu bağlantılar

0 yorum:

Yorum Gönder