21 Temmuz 2013 Pazar

Dünyanın En Büyük Hayvanı Mavi Balina Resimleri Hakkında Bilgi

Görenleri iriliğiyle hayrete düşüren dünyanın en büyük hayvanı mavi balinalardır. Yetişkin hale gelmiş olan bir mavi balina incelenecek olursa mavi balinanın toplam uzunluğunun 25 metre gibi değerlere çıktığı gözlemlenebilinir. Toplam ağırlığı ise 160 ton gibi rakamlara ulaşabilen mavi balinalar keşfedilmiş türler arasında en büyük hayvandır.

Mavi balinaların vücudunda bulunan yağlar kozmetik dünyasında kullanıldığından dolayı avcılar mavi balinaları bilinçsiz bir şekilde avlamaktadır. Normal şartlarda hiçbir insana saldırdığı görülmeyen bu hayvan türü aşırı şekilde zarar görmesi ve yaralanması durumunda saldırgan bir psikolojiye bürünebilmektedir. Bugüne kadar hiç mavi balina görmediyseniz yazımızın devamından bu görkemli hayvanın resimlerine ulaşabilirsiniz.

Mavi balinalar diğer balık türlerinden farklıdır. En büyük farkları bu canlıların memeli olmasıdır. Yavrularını sütleriyle besleyen mavi balinalar günde ortalama olarak 500 litre süt üretmektedirler. Sütünün faydalı olduğu inancının yaygınlaşması yeni doğum yapmış olan mavi balinaların en gözde avlardan birisi olmasına neden olmuştur. Uzmanlar bilinçsiz avlanmanın devam etmesi durumunda bu canlıların çok kısa zaman içerisinde yok olmakla yüz yüze geleceğini dile getiriyor. Doğayı korumak adına özellikle çocuklarınızı hayvanları koruma konusunda bilinçlendirmenizi temenni ederiz.


Sponsorlu bağlantılar

0 yorum:

Yorum Gönder