1 Haziran 2013 Cumartesi

Wireless Modem Wifi Şifresini Öğrenme

Wifi şifre öğrenme işlemi wireless şifresini kaybedenler tarafından merak edilmektedir. Wireless şifre öğrenme konusunda yeterli bilgi olmadığını düşündüğümüzden dolayı wifi şifresi öğrenme konusunda detaylı bilgi vermeye karar verdik.

Wireless modem şifresini öğrenmek için internet ağının bağlı olması gerekmektedir. Eğer internete bağlıysanız modem arayüzüne giriş yapınız. Eğer bu bölüme nasıl geçiş yapacağınızı bilmiyorsanız bilgisayarınızın başlat menüsünde bulunan çalıştır seçeneğine gelip CMD yazınız ve ilgili dizine gidebilmek adına enter tuşuna basınız. Karşınıza gelen penceredeki ilgili alana ipconfig yazıp tekrardan enter tuşuna basınız. Bu işlem sonunda karşınıza bir ip adresi çıkacak. Daha sonra kullanmak adına bu ip adresini bir yere kaydediniz.

Kaydetmiş olduğunuz ip adresini internet tarayıcınıza yazın ve enter tuşuna basın. Bu ip sayesinde modeminizin arayüzüne ulaşacaksınız. Eğer modemi aldığınız günden beri hiç şifre belirlemediyseniz modem kullanım kılavuzundaki fabrika ayarlarına ait şifreyi bulun. Bu şifre ile sisteme girebilirsiniz. Eğer bir şifre belirlediyseniz ve bu şifrenin ne olduğunu unuttuysanız açılan pencerede bulunan güvenlik kısmına giriş yapın. Modem modeliniz burada şifrenizin görünmesini engelliyorsa yeni şifre belirleyip bu şifreyi kullanabilirsiniz.

Wifi şifre öğrenme konusunda sizlerin daha basit yöntemleriniz varsa bunları bizlerle paylaşabilirsiniz.
Sponsorlu bağlantılar

1 yorum:

  1. hiçbir yöntem olmuyor bulamadım bir türlü yeter artık

    YanıtlaSil