29 Haziran 2013 Cumartesi

Diz Kapağında Sıvı Birikmesi Su Toplaması Nasıl Tedavi Edilir

Diz kapağında sıvı birikmesi ve diz kapağında su toplaması eklemleri aşırı zorlamadan dolayı meydana gelen hastalıklar içerisinde yer almaktadır. Özellikle yürüme konusunda eşitli zorlukların yaşanmasına neden olduğundan bu hastalık mutlaka tedavi edilmesi gereken hastalıklar içerisinde yer almaktadır.

Sizlerinde diz kapağınızda sıvı birikmesi olabileceğini düşündüğümüzden sizlere bu konu hakkında bilgi vermeye karar verdik. Bu hastalıkla mücadele etmek için yapmanız gerekenler hakkında yazımızın devamından detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Diz kapağında su toplamasının birçok nedeni bulunmaktadır. Bunlar içerisinde en çok etki eden etmenler şunlardır: Gün içerisinde sürekli merdiven çıkıp inmek, bağdaş kurarak oturmak, çok uzun süre ayakta durmak, aşırı kilo almak.

Diz kapağında sıvı birikmesi genel olarak fizik tedavi yöntemleri kullanılarak iyileştirilir. Eğer sıvı toplanması yeniyse buz uygulama yöntemi de bu hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Eğer sıvı birikmesi aşırı fazlaysa enjektör yardımıyla biriken sıvının çekilmesi gerekmektedir.
Sponsorlu bağlantılar

0 yorum:

Yorum Gönder