4 Haziran 2013 Salı

Bankacı Maaşları Bankada Çalışanlar Ne Kadar Maaş Alıyor

Bankacı maaşları ve bankacılar ne kadar maaş alıyor konusu banka personeli olmak isteyenlerin merak ettikleri arasında yer aldığından dolayı sizlere bu yazımızda banka personeli maaşları hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Bankalarda çalışan kişiler çalışma yıllarına ve bulundukları konuma göre çeşitli maaşları almaktadırlar. Örneğin servis görevlisi olarak çalışan bir kişi 1400-1750 TL arasında maaş almaktadır. Her bankanın personellerine verdiği maaşlar değişmektedir. En yüksek maaşları devlet bankalarının verdiği biliniyor.

Bankalar çalışanlarına performans primi adı altında da ücret vermektedir. Bu ücretin personele uygulanmasının temel sebebi personellerin daha verimli bir şekilde çalışmalarını sağlamaktır. Ayrıca bankacı maaşları 3 ayda 1 verilen primlerle de desteklenmektedir.

Bankada çalışan bir bankacı eğer bölüm sorumlusu ya da uzman ise aldığı maaş 3500 – 5000 TL arasında değişmektedir. Bu değişim kişinin bankaya kazandırdıkları ile birlikte bankanın gelir değerine göre değişmektedir. Eğer popüler bir bankada çalışan bir kişi ele alınacak olursa uzmanlık makamında olan bu kişiler 5000 TL gibi bir maaşı alabilmektedirler.

Bankadaki konum genel müdürlüğe çıktığında ise alınan maaşlar 10000 TL gibi rakamlara çıkmaktadır. İçerisinde para ve sorumluluk olan her iş zordur. Bu yüzden bankacı maaşları bizlere göre azdır. Bankacıların maaşlarında yeni düzenleme yapılması kısa süre içerisinde gündeme gelmelidir.

Bankacı maaşları ve bankacılar ne kadar maaş alıyor konusunda sizlerde bildiklerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.
Sponsorlu bağlantılar

0 yorum:

Yorum Gönder