9 Mayıs 2013 Perşembe

TC Kimlik No İle Mahkeme Tarihi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Adıma açılmış dava var mı, Mahkeme tarihi sorgulama ve TC kimlik no ile dava mahkeme sorgulama işlemi artık şifresiz olarak yapılabiliyor. Mahkemeniz var mı diye merak ediyorsanız uyap sistemi üzerinden vatandaşlar yararına hazırlanmış olan bağlantıları kullanarak mahkeme tarihi sorgulaması yapabilirsiniz.

Daha önceleri e-devlet sisteminde yer alan bu uygulama vatandaşların işlerini kolaylaştırmak adına bağımsız bir sorgulama haline getirildi. Yazımızın devamında yer alan bağlantıları kullanarak sadece TC kimlik numaranız ile hiçbir şifreye gereksinim duymadan adınıza açılmış herhangi bir dava var mı konusunda bilgi edinebilmeniz mümkün.

TC Kimlik No İle Mahkeme Tarihi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Mahkeme sorgulama işlemi için öncelikle BU bağlantıya giriş yapın. Daha sonra açılan sayfanın üst kısmında bulunan imzasız seçeneğine giriş yapıp TC kimlik numaranızı ekleyin. Sorgulamaya başladıktan kısa süre sonra hakkınızda açılmış dava var mı hakkında bilgi edinebilmeniz mümkün.

TC Kimlik No ile mahkeme tarihi sorgulama nasıl yapılır işlemleri sırasında yaşadığız sorunları bizlerle paylaşabilirsiniz.
Sponsorlu bağlantılar

1 yorum:

  1. "Daha sonra açılan sayfanın üst kısmında bulunan imzasız seçeneğine giriş yapıp TC kimlik numaranızı ekleyin."
    imzasız seçeneği yok orada ??????

    YanıtlaSil