26 Mayıs 2013 Pazar

Facebook Virüs Temizleme Face Virüsü Nasıl Temizlenir

Virüs temizleme işlemi son zamanlarda Facebook sitesinden bulaşan virüsler nedeniyle artmış durumda. Facebook virüsü nasıl temizlenir ve facebook virüs temizleme konusunda yazımızın devamından bilgi edinebilirsiniz. Face hesabıma virüs bulaştı nasıl temizleyebilirim diyorsanız gelin bu virüslerden nasıl kurtulabileceğimizi birlikte öğrenelim.

Facebook virüsü hesabına virüs bulaşan kişi offline olunca devreye girmektedir. Genel olarak arkadaş listesinde bulunan kişilere mesaj atıp kendisini çoğaltma prensibine göre çalışmaktadır. Sizden mesaj geldiğini düşünen arkadaşlarınız gelen bu mesaja tıkladıklarında virüs otomatik olarak onların sistemine de bulaşmaktadır. Eğer sizlerde bunun benzeri bir virüse yakalandıysanız gelin bu virüsten nasıl kurtulabiliriz öğrenelim.

Eğer bahsetmiş olduğumuz virüs sisteminize bulaştıysa program yöneticisinde fbtre6.exe mstre6.exe adında bir dosya karşınıza çıkar. İlk yapmanız gereken bu dosyanın çalışmasını sonlandırmaktır.

Daha sonra çalıştır sekmesinden register bölümüne geçip aşağıdaki kayıtları silmeniz gerekiyor.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr ent Version\Run\”systray” = “c:\windows\mstre6.exe”

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr ent Version\Run\”systray” = “C:\Windows\fbtre6.exe”

HKEY_CURRENT_USER\AppEvents\Schemes\Apps\Explorer\ Navigating

C:\\Windows\\fbtre6.exe C:\\Windows\\fmark2.dat

Eğer bu anlattıklarımız kafanızı karıştırdıysa bilgisayarınıza ücretsiz olarak dağıtılan Malwarebytes programını kurup sistem taraması yaptırın. İlgili program tüm bu zararlı dosyaları bulup otomatik olarak kendisi silecektir.

Zaman içerisinde yeni virüs türleri oluşması durumunda facebook virüsü nasıl temizlenir konusunda sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz.
Sponsorlu bağlantılar

0 yorum:

Yorum Gönder