25 Haziran 2014 Çarşamba

Apartman Yönetmeliği Kanunları ve Kuralları 2014 Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar

Apartmanlar özellikle metropollerde insanların en çok yaşamayı tercih ettiği alanlardan birisidir. Apartmanlarda çok sayıda insan yaşadığından kanunlar gereğince apartman yönetmeliği oluşturulmuştur. Apartman kanunları herkes tarafından merak edildiği için sizlere apartmanda uyulması gereken kuralları anlatmaya çalışacağız. Apartmanlar toplu yaşama alanları olduğu için diğer insanları rahatsız etmemek adına belirli kurallara uyulması gerekmektedir. Apartman yöneticileri birleşip kendi aralarında apartman kuralı oluşturabileceği gibi devlet tarafından konulmuş olan kuralları da uygulayabilirler. Apartmanındaki huzursuzlukları önlemek adına kural ve yönetmelik çalışması yapmak isteyenlere bilgi vermek adına 2014 apartman yönetmeliği maddelerini paylaşmak istiyoruz.

Apartman Yönetmeliği Kanunu Kuralları

* insanları rahatsız edecek aşırı gürültülerin yapılması yasaktır.

* İnsanların klasik dinlenme saati olan sabahları ve gecenin geç vakitleri gürültü yapılması yasaktır.

* Cumartesi ve pazar günlerinde apartman genelinde tadilat yapılması gürültü kirliliğine neden olacağından bu tip çalışmalar yasaktır.

* Apartmana yabancı kişilerin girmesini önlemek adına bina ana kapısını kapalı tutunuz.
Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar
* Televizyonun ve müzik çaların sesini sadece kendi duyabileceğiniz kadar açın.

* Yangın merdivenlerinin kapanmasına neden olacak gereksiz ıvır zıvırları yangın merdiveninden alın ve yolun daima açık olmasını sağlayın.

* Balkon ve teras bölgelerinde mangal yapmak binanın yanmasına neden olabileceğinden yasaktır.
2014 apartman yönetmeliği hakkında eksik gördüklerinizi bizler aktarabilirsiniz. Apartmanda huzur sağlamak adına bu kurallara uymanızı temenni ederiz.
Sponsorlu bağlantılar

1 yorum:

  1. meraba üst katımdaki dairenin banyosu su kaçırıyor.daire sahibine söyledik fakat hiç oralı olmuyor. ne yapabiliriz yardımcı olrsanız seviniriz.bu arada bizim apartmanda yöneticide yok.bukonudada yardımlarınızı bekliyorum iyi günler

    YanıtlaSil